Pilates


Mis on Pilates?

Pilates on terviklik treeningmeetod, mis arendab jõudu, vastupidavust ja painduvust läbi keha teadvustatud ja kontrollitud liikumise.  Tehnika on saanud nime oma looja Joseph Pilatese (1883–1967) järgi.

Pilatese treeningsüsteem toetub kuuele põhiprintsiibile: keskendumine, lähtumine keskmest, kontroll, hingamine, täpsus ja sujuvus. Kogu keha liikumise juures tuleb tähelepanu pöörata hingamisele, lihaskonda arendatakse sümmeetriliselt ja tasakaalustatult, keha kontroll vajab keskendumist, liigutused on sujuvad ning kontrollitult täpsed, liikumisel ja hingamisel on ühtne rütm. Treeningsüsteemis on üle 600 harjutuse nii matil kui Joseph Pilatese poolt loodud seadmetel treenimiseks.

Pilatese tehnika

 • annab jõudu ja vastupidavust,
 • korrigeerib rühti ja kehahoidu,
 • parandab koordinatsiooni ja painduvust,
 • venitab ja treenib kõiki lihasgruppe,
 • keskendub hingamisele ja aitab saavutada tasakaalu keha ja vaimu vahel,
 • vähendab lihaspingeid kaelas ja seljas,
 • elavdab vereringet,
 • tõstab ja säilitab luutihedust,
 • parandab vigastatud kudesid,
 • sobib lapseootel naistele ja on kasulik sünnitusjärgseks taastumiseks,
 • toimib üldfüüsilise treeninguna.

Miks on Pilates kasulik?

Keha valitsemine saab alguse inimese jõukeskmest, mille moodustavad põhiliselt kõhu-, alaselja- ning tuharalihased. Pilatese treening tagab tugeva, nõtke ja tasakaalus keha, annab energiat ja parandab keskendumisvõimet. Immuunsüsteem muutub tugevamaks ning väheneb vigastusteoht. Pilatese harjutuste seeria mitte ainult ei tugevda ja venita su lihaseid, vaid korrigeerib ka su rühti ning õpetab valitsema oma keha. Ajapikku kujuneb õige kehatunnetus ja kontroll sinu igapäevase elu loomulikuks osaksKellele on Pilates kasulik?

Kõigile — Pilates sobib igas eas inimesele, nii tugevale tervele, kui ka neile, kes pole varem treeninud ega ole nii heas sportlikus vormis. Et harjutuste sooritamisel ei kasutata suuri lisaraskusi, ei koorma treening liigeseid. Harjutusi saab kohandada vastavalt igaühe kehatüübile ja vajadustele, võttes arvesse treenija tugevaid ja nõrku külgi ning varasemaid vigastusi. Pilates sobib nii tervele tugevale, kui ka peale vigastust taastust vajavale treenijale. Ka professionaalsele sportlasele, et suurendada üleüldist keha teadvustamist ja parandada sooritusi. Mõned kehaosad vajavad venitust, teised tugevamaks muutmist ja vormimist. Joseph Pilates töötas välja sadu harjutusi, mille hulgast on võimalik leida just sinule kõige sobivamad. Korrapärase treenimise tulemusel näed parem välja, liigud sujuvamalt ning tunned end hästi. Pilates tõstab teadlikkust oma kehast, muudab kehakasutuse ökonoomsemaks ja funktsionaalsemaks.

Milline näeb välja Pilatese tund?

Alustuseks õpetab treener sulle harjutusi, mis keskenduvad jõukeskme tugevdamisele ja kehahoiaku parandamisele. Õpid targalt ja tõhusalt treenima. Tund kestab umbes 55 minutit, mille jooksul töötatakse läbi kõik lihasgrupid. Harjutuste sooritamiseks kasutatakse minimaalset korduste arvu — tulemuseks on pikad elastsed heas toonuses lihased. Kehateadlikkuse ja tehnika arenedes tempo kiireneb ning treeningkavva lisanduvad ajapikku üha keerulisemad harjutused. Igav juba ei hakka! Harjutusi sooritatakse vastavalt eesmärgile nii matil kui Pilatese seadmetel.